Po mně potopa

1.11.2018 - 15.11.2018

Knihkupec John Cole, podivínský samotář ve středním věku, jednoho dne uprostřed dlouhé vlny veder zavře krám a vydá se na neohlášenou návštěvu za bratrem. Cestou se ale auto porouchá, John se ocitne pod nemilosrdnými paprsky slunce v neznámé krajině a musí se vydat pro pomoc k osamocenému stavení. Jaké je však jeho překvapení, když jej tam uvítají jako dlouho očekávaného hosta, mají pro něj připravený pokoj i prostřený stůl. Co je to za zvláštní komunitu a co mají společného s věží u jezera?

Winner East Anglian Book of the Year 2014 Shortlisted for Guardian First Novel Award 2014 Nominated for the Folio Prize 2014 „Nádherné, snové vyprávění. Málokterá prvotina je takhle suverénní a působivá.“

Sarah Watersová

„Občas se vám stane, že vezmete do ruky knihu, a ta vás nevysvětlitelně chytne už od první stránky – román Sarah Perryové je jednou z nich.“

Sunday Times

„Temný, ale skvělý román (…) Sarah Perryová vyvolává tísnivou atmosféru přesnou, elegantní prózou (…) Není to na první román dobré‘, je to prostě dobré – tečka. Takže si nalijte něco vychlazeného k pití a vyhřívejte se na výsluní oslnivého nového literárního talentu.“

- Sunday Telegraph

Po mně potopa