Výstava Kamila Lhotáka

18.5.2018 - 31.7.2018
Kutná Hora

Knihkupectví Kosmas Kutná Hora, agentura ArcusGallery a Spolek přátel Kamila Lhotáka vystavuje originály ilustrací ke čtyřem Lhotákovým knihám, dále malou expozici různých vydání knih, které Kamil Lhoták ilustroval a napsal.

Součástí výstavy byl i křest nového vydání knihy Kamila Lhotáka Na suchu a ve vzduchu, která jedinkrát zatím vyšla v roce 1940, Kamil Lhoták je autorem ilustrací i textu. Tato kniha je v prodeji.

ArcusGallery a SPKL při vernisáži také představil dva soubory pohlednic z rozsáhlé kolekce kreseb Kamila Lhotáka Amerika a perfektní faksimile nejenom ilustrací, jejichž originály budou na výstavě, ale i dalších Lhotákových kreseb a maleb.

Výstavu bude možné navštívit každý den od 10:00 do 17:30 až do 31. července 2018 v Knihkupectví & galerii Kosmas, Komenského náměstí 683, Kutná Hora.

• 1Labyrint pohybu
    Renata Červenková, Pavel Kolář