Výstava Kamila Lhotáka

18.5.2018 - 31.7.2018
Kutná Hora

Knihkupectví Kosmas Kutná Hora, agentura ArcusGallery a Spolek přátel Kamila Lhotáka připravují na pátek 18. května 2018 od 18:00 hodin v Knihkupectví & galerii Kosmas vernisáž výstavy

Kamil Lhoták: Knižní ilustrace

Úvodního slova se ujme básník Karel Sýs, o aktuálních plánech SPKL pohovoří jeho tajemník Evžen Škňouřil.

Výstava představí originály ilustrací ke čtyřem Lhotákovým knihám, dále malou expozici různých vydání knih, které Kamil Lhoták ilustroval a napsal.

Součástí vernisáže bude křest nového vydání knihy Kamila Lhotáka Na suchu a ve vzduchu, která jedinkrát zatím vyšla v roce 1940, Kamil Lhoták je autorem ilustrací i textu.

ArcusGallery a SPKL při vernisáži také představí dva soubory pohlednic z rozsáhlé kolekce kreseb Kamila Lhotáka Amerika a perfektní faksimile nejenom ilustrací, jejichž originály budou na výstavě, ale i dalších Lhotákových kreseb a maleb.

Vernisáží provede pedagog, výtvarník a filmař Vladimír Císař.

Výstavu bude možné navštívit každý den od 10:00 do 17:30 až do 31. července 2018 v Knihkupectví & galerii Kosmas, Komenského náměstí 683, Kutná Hora.

• 1Labyrint pohybu
    Renata Červenková, Pavel Kolář