Klub KosmasKlub Kosmas

Představujeme vám nejprodávanější hry roku 2022

1.11.2022 - 31.12.2022
všechna knihkupectví

Vánoční inspirace

Užijte si hravé Vánoce

 

Společné chvíle s rodinou nebo přáteli jsou mnohdy velice nedostatkovým zbožím. Když už tyto chvíle nastanou, snažme se je využít naplno! Váš drahocenný čas nemusí být nabitý přemírou všech možných aktivit, o kterých si budete myslet, že slovo „naplno“ dostatečně zhmotňují. Někdy stačí úplně jednoduchá, avšak ryzí zábava, která ve vás a vašich blízkých zanechá dostatečně silný zážitek, jež budete chtít pravidelně opakovat. Hraní společenských her je jedním z oněch zážitků.

A jaké hry vám můžeme pro tyto společné chvíle doporučit?

 

BrainBox

Co všechno si zapamatujete za 10 vteřin?

„Učte se hrou“, tento slogan perfektně vystihuje řadu společenských her BrainBox. Jejich hlavním cílem je naučit hráče něco nového, procvičit jejich paměť a vědomosti, zlepšit pozorovací schopnosti a zároveň jim poskytnout spoustu zábavy a legrace s jejich blízkými. Prostě zapojit celou rodinu či přátele do hry. Hru si zamilují všichni zvědaví, hraví, vynalézaví nebo ti, co rádi přemýšlejí nad čímkoliv. Jednotlivé varianty této hry přinášejí mnoho zajímavých skutečností z různých oblastí, které nás obklopují. Například ilustrace a zajímavé informace z přírody celého světa, obrázky a krátký popis zajímavých míst, událostí nebo osob spojených s historií naší země. Varianty pro menší děti je naučí abecedu nebo jim připomenou krásné pohádky, které znají. A jak se hra hraje? V průběhu 10 vteřin se hráči snaží zapamatovat si všechny obrázky a popisy na kartě a následně správně odpovědět na položenou otázku z druhé strany karty. Pokud odpoví správně, získávají danou kartu, a kdo má nejvíce karet, vyhrává. Toť vše, žádná dlouhá nebo složitá pravidla.

Na trhu najdete různé verze hry s různými tématy. Svoji verzi si určitě najde každý. Stačí si vybrat podle toho, co vás nejvíc baví nebo zajímá.

·         Zábavný a snadný způsob, jak poznat svět kolem sebe

·         Skvělá mezigenerační rodinná hra

·         Zlepšuje schopnosti čtení, pozorování, paměti a vybavování si

·         Rychlé a snadné pochopení a učení

·         Snadné uchovávání díky velikosti a tvaru obalu

·         Vhodné pro hráče od 8 let

·         Lze hrát v jednom nebo ve více hráčích

·         Vyrobeno z nejméně 70% recyklovaného materiálu a navrženo ve Velké Británii

·         Lze hrát 10 minut nebo jak dlouho chcete

·         Obsahuje 55 karet a 1 hrací kostku

 

 

Dobble

Rychlost, postřeh, reflexy!!!

Spousta z vás ho má určitě již doma, ať už v jakékoliv verzi. Pro ty, kteří ještě neměli možnost se s touto jednoduchou karetní hrou setkat, o čem vlastně Dobble je? Jde o rychlou postřehovou hru, ve které všichni hráči hrají najednou, nikdo na nic a na nikoho nečeká. Hra je jednoduchá a svižná, což znamená, že se u ní rozhodně nebudete nudit. Dobble obsahuje minihry, které můžete hrát v libovolném pořadí nebo hrát jen ty oblíbené.
Hra Dobble se skládá z 55 karet a na každé kartě je 8 symbolů. U verze pro děti je to 30 karet se 6 symboly na každé. Na dvou libovolných kartách je vždy pouze jeden stejný symbol. A vaším úkolem je najít ho jako první! Neváhejte si na začátku zahrát několik cvičných kol, aby všichni pravidla pochopili. Hráč, který vyhraje nejvíce miniher, se stává celkovým šampionem.
Nezáleží na tom, jakou minihru hrajete, vždy se musíte snažit co nejrychleji najít shodný symbol na dvou kartách a říct ho nahlas. Hlavním cílem je bavit se! A jako u téměř každé hry ještě procvičíte své dovednosti. V tomto případě je to zrak, rychlost reakce, postřeh, schopnost soustředění a další.
Dobble prostě může hrát kdokoliv a kdykoliv. Od dětí až po seniory. Můžete ji hrát klasicky doma u stolu, na koberci, na dece na pláži, v kempu, na chatě, v restauraci či hospodě. Všude, kde máte pár minutek volného času.
Karty Dobble jsou uloženy v krásné plechové krabičce, která umožňuje vzít hru kamkoliv s sebou, aniž byste karty po cestě nějak poničili.

Na trhu je již velké množství různých variant hry s různou tematikou a různými symboly, včetně licenčních.

·         Rychlá karetní hra s jednoduchými pravidly vysvětlenými za pár vteřin

·         Rychlé a snadné pochopení

·         Zvládne ji hrát opravdu každý

·         Procvičuje základní dovednosti jako je zrak, postřeh, schopnost soustředění

·         Snadné uchovávání díky plechové krabičce

·         Vhodné pro hráče od 4 / 6 let

·         Lze hrát již od dvou hráčů a jak dlouho chcete

·         Obsahuje 55 karet / dětská verze hry 30 karet

 

 

Výbušná koťátka

Kočičí verze ruské rulety

Výbušná koťátka (Exploading Kittens) od autorů Elana Lee, Matthew Inmana a Shane Smalla je historicky nejúspěšnější hrou na Kickstarteru, která v roce 2015 změnila historii crowdfundingových kampaní, když na její vznik přispělo přes 219 000 lidí.
Hra Výbušná koťátka je kočičí verzí ruské rulety. Hráči se zde střídají v tazích, během kterých si dobírají karty, dokud takto někdo neobdrží vybuchující koťátko, čímž končí a je vyřazen ze hry. Balíček karet se samozřejmě skládá též z karet, které vám umožní se výbuchu vyhnout, například tím, že se budete moci podívat na karty předtím, než si je vezmete, přinutíte protivníka vzít si několik karet najednou či zamícháte dobírací balíček. S každou další kartou je hra napínavější a napínavější, protože, jak se jejich počet v dobíracím balíčku snižuje, zvyšuje se zároveň pravděpodobnost, že si doberete koťátko a efektně se vyhodíte do povětří!
Vtipné ilustrace na kartách s ještě vtipnějšími texty vás pobaví a plně vtáhnou do hry, kterou budete chtít hrát stále dokola. Každá karta je originál, každá má jiný text.
Pravidla hry jsou velice jednoduchá, vysvětlená za pár vteřin.
Hra je určena pro 2 – 5 hráčů. Přidáním dalšího herního balíčku (z přisprostlé verze Výbušných koťátek anebo další klasické verze) navýšíte počet hráčů až na 9.

Rodina Výbušných koťátek už se hodně rozrostla, nabídka různých variant hry, včetně dalších rozšíření, je již opravdu široká. Vybere si opravdu každý.

·         Rychlá karetní hra s jednoduchými pravidly vysvětlenými za pár vteřin

·         Rychlé a snadné pochopení, zvládne ji hrát opravdu každý

·         Procvičuje schopnost soustředění a strategické uvažování

·         Vhodné pro hráče od 7 let

·         Lze hrát již od dvou hráčů

·         Jedna hra zabere 10 – 15 minut, ale je silně návyková, takže ji budete chtít hrát stále dokola

·         Obsahuje 56 karet (základní hra)

 

 

Dixit

Jeden obrázek řekne více než tisíc slov

Máte rádi pohádky? Vyžíváte se v hádankách? Pak vyzkoušejte Dixit, hru, kterou si okamžitě zamilujete. A nejenom vy, ale celá vaše rodina.

Dixit je společenskou hrou pro 3 až 8 hráčů bez rozdílu věku. Díky poetickým ilustracím plným fantazie z pohádkového světa, jednoduchým pravidlům a inovativnímu konceptu hry je možné hrát Dixit prakticky s kýmkoliv. Zaručuje skutečně vytříbenou zábavu, při níž se nejen pobavíte a více poznáte, ale rozšíříte si slovní zásobu a hlavně, podnítíte svoji fantazii a kreativitu. Hra přichází se zcela ojedinělým konceptem, ilustrovanými kartami bez textu a výrazně většího formátu, než jsme u karet zvyklí. Originalita mechaniky hry spočívá ve vizuální komunikaci, asociaci nápadů a představivosti, propojení zrakového vjemu s jeho ústním popisem.

Tajemné, vtipné i netradičně zpracované ilustrace vás zavedou do míst, kde rozvinete svoji fantazii naplno. Pobavíte se tím, jak jednoduše a zábavně lze danou kartu popsat. Zažijete horké chvilky při zjišťování toho, co vám chtěl vypravěč sdělit.

Smyslem hry Dixit je co nejdůmyslněji popsat vybranou kartu, aby ji hráči uhádli. Avšak ne tak jednoduše, aby ji uhádli všichni. A zároveň se nesmí popsat moc složitě, aby ji neuhádl nikdo. Body se získávají za dobrý popis i za uhádnutí správné karty.

Dixit je neuvěřitelně zajímavá hra, která nadchne všechny, dospělé i děti od 8 let. Je ideální pro rodiny s dětmi, ale své místo si určitě najde i na akcích s vašimi přáteli. Hra podporuje komunikaci mezi lidmi tím, že uvolňuje jejich představivost. Každá jednotlivá karta je jako malé okno otevírající a podporující u každého jeho fantazii a kreativitu. Karty Dixit jsou často používané i lékaři, psychology a psychiatry při práci s jejich pacienty, v rehabilitačních a terapeutických centrech pro děti a dospívající mládež, které podporují k jejich lepšímu vyjadřování a popsání problémů, jež následně pomáhají řešit.

Jak se Dixit hraje? 1. Hráči se střídají v roli vypravěče. Vypravěč si ze svých karet vybere jednu kartu a řekne ostatním hráčům nějakou nápovědu k této kartě (slovo, větu, píseň...). 2. Poté si ostatní hráči vyberou ze svých karet tu, která nejlépe odpovídá nápovědě. Vypravěčova karta se zamíchá společně s kartami ostatních hráčů a pak se všechny vybrané karty vyloží lícem na stůl. 3. Která z nich patří vypravěči? Hráči tajně hlasují a pak začíná bodování. Získané body se zaznamenají na hrací desce.

Jednoduchá pravidla hry a zábavné příběhy dělají z Dixitu jednu z nejoblíbenějších her posledních let.

Aktuálně na trhu najdete základní hru Dixit, Dixit Odyssey určenou pro více hráčů (až pro 12) a ještě 9 různých rozšíření, která vaši hru obohatí o nové karty nebo nahradí ty stávající.

·         Skvělá mezigenerační rodinná hra

·         Podporuje fantazii a kreativitu, rozšiřuje slovní zásobu, komunikaci mezi lidmi, umění dobře se vyjádřit, popsat to, co vidím

·         Rychlé a snadné pochopení pravidel

·         Vhodné pro hráče od 8 let

·         Pro 3 – 8 hráčů (základní hra)

·         Doba hraní: přibližně 30 minut

·         Obsahuje 84 karet Dixit, 8 hlasovátek, 8 dřevěných figurek (králíčků) a hrací desku

 

 

Jízdenky, prosím!

Zažijte největší vlakové dobrodružství

Chtěli byste si na chvíli vyzkoušet, jaké to je vrátit se do doby budování železnic? Procestovat svět z pohodlí domova? Pak vás určitě bude bavit veleúspěšná hra „Jízdenky, prosím!“, která se stane oblíbenou součástí zábavy v každé rodině i v partě přátel. Zabalte svá zavazadla, pozdravte portýra a vydejte se na cestu!
V této hře budete budovat železnice mezi různými městy. Sbírejte barevné karty železničních vagónů a s jejich pomocí vysílejte vlaky a stavte své železniční tratě. Body získáváte jednak za propojení dvou měst, které si na začátku hry vylosujete, jednak za propojení dvou libovolných měst v průběhu hry. Za obsazení tratě získáváte body, a čím máte delší trať, tím více bodů dostanete. Šťastlivec, kterému se podaří postavit nejdelší souvislou trať, získává bonusové body. Hru vyhrává ten, kdo získal nejvyšší počet bodů.

Hra „Jízdenky, prosím!“ je neuvěřitelně zábavná a díky své jednoduchosti a rychlému pochopení pravidel je ideální oddechovou zábavou pro rodiny s dětmi i pro dospělé. Hru si skvěle zahrajete jak ve 2 hráčích, tak i v 5 lidech. Doporučený věk je od 8 let, ale troufáme si říct, že i mladší děti tuto hru zvládnou. Doba hraní se pohybuje v rozmezí 15 – 60 minut, to podle varianty hry, kterou si zvolíte a zahrajete.

Nezapomenutelnou zábavu s hrami „Jízdenky, prosím!“ (Ticket to Ride) si na světě užilo již více než 80 miliónů hráčů a patří k jedněm z nejoblíbenějších her vůbec. Hra získala již 37 prestižních ocenění, byla přeložena do 33 světových jazyků a prodává se ve 40 zemích světa.

Není se čeho bát, hru zvládne opravdu každý! Jak již bylo řečeno výše, jednoduché a rychlé pochopení pravidel a rozumná herní doba zajistí skvělou oddechovou zábavu. Právě jednoduchá pravidla přímo vybízejí ke konkurenčnímu boji s protivníky. A právě na nich je založena neobyčejná krása této hry. Neexistuje totiž nic příjemnějšího, než na poslední chvíli postavit koleje tak, abyste přebrali soupeři nejdelší cestu a zároveň mu tak zabránili v jejím dalším prodlužování. Díky této hře se nejenom děti mohou naučit lépe překonávat překážky, vymýšlet strategie dalšího postupu, kombinovat a reagovat na náhlé změny ve svém plánování. Mimoto hra také slouží jako zeměpisná pomůcka, díky které si hráči vylepší svoji orientaci na mapě.

Svoji verzi hry si najde opravdu každý. Rodina her „Jízdenky, prosím!“ se nám hodně rozrostla a každý si najde variantu hry vhodnou právě pro něj. Ať už chce hrát s dětmi, teenagery, svými prarodiči nebo partou přátel.

·         Skvělá mezigenerační rodinná hra

·         Pomáhá naučit se překovávat překážky, vymýšlet strategie, reagovat na náhlé změny

·         Rychlé a snadné pochopení pravidel

·         Vhodné pro hráče od 8 let, verze junior již od 6 let

·         Pro 2 – 5 hráčů, v případě rozšíření lze zvýšit až na 6 hráčů

·         Doba hraní se pohybuje mezi 15 – 60 minutami podle varianty hry, kterou hrajete

·         Obsahuje hrací desku, barevné vagóny, karty vagónů, karty cílových stanic, dřevěné bodovací žetony a další doplňující obsah podle verze hry

 

Inspirovali jsme vás? Neváhejte a zahrajte si! Samotná hra je rozhodně zábavnější než krátký popis uvedený na těchto řádcích.

 

 

BrainBox - matematika
Brainbox - Harry Potter
BrainBox - příroda / nové vydání
BrainBox - pohádky / nové vydání/
BrainBox - abeceda/nové vydání
Brainbox - svět
Brainbox - pohádky
Brainbox - příroda
Brainbox - zvířata
Brainbox - abeceda
BrainBox - zvířata /nové vydání/
BrainBox - Česká republika/nové vydání/
Dobble ZOO
Dobble Friends
Dobble Česko
Dobble Večerníček
Dobble PAW Patrol
Dobble - společenská hra
Dobble Anniversary Edition
Dobble Harry Potter
Dobble Kids - společenská hra
Dobble 360°
Dobble - Star Wars The Mandalorian
Výbušná koťátka: Párty karty
Výbušná koťátka - karetní hra
Výbušná koťátka: Přisprostlá edice
Výbušná koťátka - 3. rozšíření Štěkající koťátka
Výbušná koťátka - Recepty na katastrofu
Výbušná koťátka: Edice pro 2 hráče
Dixit - rodinná hra
Stella - Dixit universe
Dixit Odyssey - Rodinná hra
Dixit: 2. rozšíření - Quest
Jízdenky, prosím! Junior
Jízdenky, prosím! LONDÝN
Jízdenky, prosím! Asie
Jízdenky, prosím! Vlak duchů
Jízdenky, prosím! San Francisco

Přihlášení


Neznáte své heslo?

Nejprodávanější knihy
v knihkupectvích Kosmas

 • 1Lunární kalendář Krásné paní s publikací 2023
  Žofie Kanyzová
 • 2Josef Mareš: Moje případy z 1. oddělení
  Josef Mareš, Martin Moravec
 • 3Osudné svědectví
  Robert Bryndza
 • 4Užívej života!
  Halina Pawlowská
 • 5Aristokratka pod palbou lásky
  Evžen Boček
Mapa s knihkupectvími Kosmas