Geniální přítelkyně I. - IV.

1.8.2022 - 15.8.2022

Příběh Lily a Elen budete chtít poslouchat jedním dechem až do konce.

Ferrante podává strhující sílu výpovědi o těch nejzákladnějších citových poutech a v tom je nepřekonatelná. Cítíte prach, špínu, chudobu, radosti i utrpení té doby. Soucítíte se všemi postavami. Velmi vyhraněné charaktery dvou děvčátek, později dívek a žen se svými protichůdnými nejen postoji, ale i životy, je popsán tak živě, poutavě a realisticky, že sedíte a přemýšlíte, jak jste mohli mít Itálii za úžasné místo k žití. Poprvé se setkaly v první třídě obecné školy a přes absolutní opačnost svých povah se spřátelily a přátelství jim vydrželo celý život. Hodná a učenlivá Elena a vzpurná a divoká Lily, dvě nerozlučné přítelkyně v Neapoli 50. let, kdy je pro dívky jedinou jistotou nemít právo na vzdělání, lásku nebo soucit. Jistotou je i bití a nekonečné hádky, které někdy končí smrtí. Pokud máte přítelkyni, můžete to přežít. Příběh Lily a Elen budete chtít poslouchat bez přestávky s napětím a očekáváním dalšího dílu.

Geniální přítelkyně I.-IV.
Geniální přítelkyně 1