Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

16.9.2020 - 30.9.2020

Mordechaj není synem, jakého by si hodinář přál. V učení nevyniká, ve škole neprospívá, přesto ho dobrá nálada neopouští. Jenže když v otcově dílně nedopatřením upustí na zem vzácné rabínovy hodiny, rozbije s nimi i čas. A ten si pak s Mordechajem zahraje pořádně dobrodružnou hru. Chlapec se ocitne o tisíc let zpátky ve službách obchodníka Ibráhíma ibn Jákúba. A ejhle: sotva splní úkol, který mu kupec uloží, století poskočí. Každý další vykonaný čin přenese Mordechaje blíž jeho době.
Vydejte se s naším hrdinou napříč deseti stoletími a seznamte se s pozoruhodnými osudy Židů, kteří se usadili a žili v Čechách a na Moravě. Víte, co označují slova Pesach, košer nebo šabat? Zjistěte, proč se dávají na židovské hroby kamínky, co je tóra a kdo byl rabi Löw, jak vypadá židovská svatba a spoustu dalších zajímavostí ze života židovských sousedů. Příběh doplňují celobarevné ilustrované dvoustrany (výtvarník Vojtěch Šeda), které představí významné osobnosti a historické události. Další doplňující informace o jazyku, školství, zvycích, tradicích a svátcích přinášejí infoboxy.

Vydání knihy podpořilo Ministerstvo kultury České republiky a Nadační fond obětem holokaustu.

Cha cha chá, zasmál se Mordechaj

• 1Slavnost bezvýznamnosti