Výstava Hory Kutné

5.9.2019 - 2.11.2019
Kutná Hora

rodejní výstavu postavila ArcusGallery z olejomaleb, akrylů, kreseb, grafických listů, fotografií, skleněných i keramických plastik, faksimile a pohlednic zhruba třicítky českých výtvarníků a výtvarnic. Připomeňme alespoň některé: Josef Krčil, Čestmír Pechr, Pavel Sukdolák, Tomáš Bím, Veronika Holá, František Leták, Richard Knot, Jaromír Procházka, Jitka Rudolfová, Jiřina Stupková, Vlastimil Bareš, Vladimír Císař, Radek Černovský, Jiří D. Dostál a další... Mnozí z nich jsou s Kutnou Horou těsněji či volněji spjati a věnují se magickému městu pod Svatobarborskou katedrálou dlouhodobě.

vyzva 7vyzva 5Většinou také spolupracují s ArcusGallery a její internetovou odnoží, Galerií myrro. V čerstvé paměti kutnohorských milovníků umění jsou nedávné výstavy Františka Letáka a Richarda Knota právě v galerii Kosmas. Na listopad 2019 potom ArcusGallery připravuje ve stejném galerijním prostoru výstavu mladé nadějné nekonformní malířky a sklářské designérky Veroniky Holé. A nejenom pro Kutnohořany budou velice příjemným překvapením a potěšením olejomalby Jitky Rudolfové či akvarely Hany Richterové.

vyzva 3vyzva 2Vedle výtvarných děl z posledních měsíců či let mohou návštěvníci výstavy Hory Kutné v umění výtvarném obdivovat i klasiku, jako například olej na plátnu Josefa Krčila z roku 1945, temperu na kartónu Čestmíra Pechra za stejného roku či unikátní lept Pavla Sukdoláka z roku 1958. Výstavu vhodně doplní i faksimile originálních výtvarných děl na ručním papíru Jaroslava Mouchy, Vlastimila Bareše či Vladimíra Císaře i okouzlující černobílé fotografie Jaromíra Procházky, ze kterých dýchá atmosféra dávné Kutné Hory.

vyzva 4vyzva plakatVernisáž ozvláštní i dobročinná aukce, do které tentokrát vloží ze svého sbírkového fondu jeden obraz ArcusGallery. Druhou položkou, která půjde pod kladívko, bude výstavní plakát podepsaný všemi přítomnými výtvarníky a umělci. Výtěžek aukce pořádající umělecká agentura ArcusGallery a Globus International věnují občanskému sdružení Belveder, jehož prvotním cílem je záchrana - sanace a zakonzervování současného stavu - kaple sv. Jana Křtitele na vrchu Vysoká.

Vernisáží provede, autory a jejich dílo představí Lenka Frankovicová, o hudební zážitek se již tradičně postará zpěvačka a kytaristka Lucie Zhory. Na sklenku dobrého vína pozve přítomné kutnohorský vinař Jiří Kocián.

• 1Nabarvené ptáče
    Jerzy Kosinski