Studijní a věděcká knihovna v Hradci Králové slaví 70 let!

2.9.2019
Hradec Králové

PROGRAM:

V KNIHOVNĚ

Hradecké perly, soutěž pro děti i dospělé
Vydejte se s námi na dalekou pouť za dobrodružstvím! Děti procestují celý svět, aby sesbíraly ztracené perly z náramku hradecké královny. Dospělí se vydají k počátkům naší knihovny. Čeká je strastiplná cesta do současnosti skrze labyrint knih a minulých časů. Na všechny úspěšné cestovatele a dobrodruhy čekají odměny a slosování o hodnotné ceny. Přijďte si k nám zasoutěžit a pobavit se!

Prohlídka technického zázemí

Exkurze zaměřená na služby

GALERIE U PŘÍVOZU

Prezentace SUPŠ HNN v Hradci Králové
Přijďte si vyzkoušet uměleckou řezbu a soustružení nebo se jen podívat, jak vypadají nejmodernější technologie designérů uměleckoprůmyslové školy v Hradci Králové. Navrhujeme a vyrábíme od nábytku, uměleckých předmětů po produktový design hodně pěkných věcí a ukážeme vám, jak na to. Demonstrace atraktivních moderních technologií, jako jsou dynamické ukázky 3D tisků, či robotického obrábění! Vhodné pro děti i dospělé, kutily i nezasvěcené zvědavce, těšíme se na všechny!

Martina Marková: Výtvarná dílna pro děti (l. stupeň ZŠ): Moje kniha
Chcete být spisovatelem, ilustrátorem anebo tiskařem? Přijďte si vyrobit knihu, do které si vymyslíte vlastní slova a nakreslíte vlastní ilustrace. Budeme společně lepit, tisknout, kreslit, stříhat a nakonec si svážeme malou knížku s vaším jedinečným příběhem.

Technologické centrum - Virtuální realita a ozoboti v knihovně
Projít se po mořském dně, projet na horské dráze nebo se stát součástí pohádkového příběhu… To vše umí svět virtuální reality, do kterého děti i dospělé přenesou speciální brýle HTC Vive. Není třeba nikam cestovat, stačí jen speciální brýle a dva ovladače do ruky, díky kterým si lze třeba zahrát golf nebo se přenést do vesmíru a prohlédnout si zblízka planety ve sluneční soustavě.
Zvídavé děti, které by si chtěly vyzkoušet základy programování hravou formou, čekají malí roboti Ozoboti. Umí poslouchat na slovo — dojet do obchodu, najít poklad nebo se proplést bludištěm — ale potřebují trochu pomoci v podobě jednoduchých barevných příkazů, které zvládne opravdu každý.
Na všechny děti i hravé dospělé se těší tým TC HK.

VENKOVNÍ PROSTOR U KNIHOVNY

Skupina RH Faktor
RH+Faktor je sdružení hudebníků produkující pop-swingovou muziku, převážně v klubovém prostřední i hospůdkách. Kmenovými hráči jsou Karel Sperat — akordeon, Pepa Krejsa — kytara, Petr Poslední — bicí a Roman Halva — kontrabas

Módní přehlídka: Sestry Chalupovy – „Elegance 1. republiky“
Nenechte si ujít malý výlet do časů, kdy vládla slušnost, zdvořilost a dobré mravy. O to se postará taneční sdružení žen ze Skalice u Hradce Králové. A na jaké modely se můžeme těšit?
1. Malé černé — šaty ke všem společenským příležitostem
2. Digi — veselý tanec na hudbu Duke Elingtona
3. Jdeme na ples — velká společenská událost
4. Jedeme do lázní — ukázky vybrané lázeňské garderoby, bez které se neobešla žádná návštěvnice lázní v době 1. republiky.

Slavnostní přípitek paní ředitelky

Hudební vystoupení skupiny Pavouk Čichal Salám
Člen skupiny PČS říká: „Vznikli jsme vlastně v hradeckém podniku Klub č. p. 4, kam jsme si chodili pro zábavu u piva hrát naše oblíbené písničky. Poté, co jsme během divadelního festivalu v Hradci ze zvědavosti vylezli na ulici a začali hrát, se nám k naší radosti začaly hrnout nabídky na další koncerty, a tak doteď fungujeme. Náš žánr je rozmanitý, od jazzu a swingu přes irské lidovky až po slovenský folklór či další všehochuť písní, která nás zkrátka baví. A rádi se s těmi písněmi podělíme s publikem.

Po celý den
Stánek knihkupectví KOSMAS