Vernisáž výstavy Františka Letáka

10.5.2019 - 6.6.2019
Kutná Hora

Vernisáží v pátek 10. května 2019 bude od 17:30 hodin zahájena v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas (Komenského náměstí 683, Kutná Hora) výstava olejomaleb akademického malíře Františka Letáka nazvaná Obrazy z posledních let. Součástí výstavy bude i velkoformátové plátno Pohled na Prahu z Petřína o rozměrech 3000 x 1000 milimetrů.

Jeden z našich současných nejúspěšnějších malířů František Leták, přezdívaný také Portrétista Prahy, je klasikem v pravém slova smyslu. Poctivou malbu se nesnaží nahradit samoúčelnou hrou barev či abstrakcí. Cestu k úspěchu nehledá v nejrůznějších ismech, počítačových kouzlech nebo konceptualismu. Za tím, že jeho plátna voní pryskyřicí a borovicovým jehličím, nestojí nějaký reklamní trik, který by měl zvýšit zájem o jeho dílo, ale poctivý terpentýn, kterým si, jak to i staří mistři dělávali, ředí vlastnoručně vyrobené barvy.

Výstavu můžete v kutnohorském Knihkupectví a galerii Kosmas navštívit do čtvrtka 6. června 2019.

• 1Tiché roky
    Alena Mornštajnová