Cesta časem s Albatrosem

27.3.2019 - 30.5.2019

Slavíme 70 let s Albatrosem, slavte s námi!

V pondělí 15. dubna tomu bude přesně 70 let, co – ještě pod jménem SNDK tedy Státní nakladatelství dětské knihy – vzniklo nakladatelství Albatros. Za těch sedm dekád vydalo více než 13 000 titulů v celkovém nákladu přes 350 milionů kusů! A to už si zaslouží pořádnou oslavu…

V rámci letošního kulatého výročí se čtenáři a milovníci dětských knih mohou vydat na cestu nakladatelskou historií Albatrosu. Znovu totiž vyjde osm knih, které se do dějin české literatury pro děti a mládež zapsaly tučným písmem. V edici Cesta časem s Albatrosem znovu ožijí  legendární populárně naučné tituly Už vím pročHádej, hádej, hadači nebo S malířem kolem Evropy i půvabné a hravé knížky Heidi, děvčátko z horNápady pana AprílaJakub a dvě stě dědečkůPohádky po telefonu a Holčička a déšť.

Proleťte se časem na křídlech Albatrosa a kultovních knih z jeho dlouholeté historie.

Jakub a dvě stě dědečků
S malířem kolem Evropy