Nástroje smrti

1.3.2019 - 31.3.2019

Nástroje smrti 1: Město z kostí: Dva světy se střetnou

Patnáctiletá Clary Frayová se stane svědkyní vraždy, kterou spáchají tři teenageři se zvláštním tetováním na těle a podivnými zbraněmi v rukou. Mrtvé tělo pak jednoduše zmizí. Má smysl volat policii, když kromě ní vrahy nikdo neviděl a na místě činu nezbyla ani kapka krve? A byl to vůbec člověk? Clary se poprvé v životě setká s lovci stínů, s bojovníky, kteří mají chránit svět před démony. Během čtyřiadvaceti hodin je vtažena do „jiného světa“, její matka záhadně zmizí a na ni samotnou zaútočí démon. Proč by se ale démoni zajímali o obyčejné lidi? A jak je možné, že má Clary najednou výjimečné schopnosti?

Nástroje smrti 2: Město z popela

Clary Frayová si toužebně přeje, aby se její život zase vrátil do normálních kolejí. Ale co je vlastně normální, když jste lovec stínů, zabíjíte démony, vaše matka je v kómatu způsobeném kouzlem a vy najednou vidíte vlkodlaky, upíry a víly? V druhém díle napínavé série autorka vtáhne čtenáře zpět do temných spárů newyorského podsvěta, kde láska vždy znamená nebezpečí a moc s sebou přináší smrtonosné pokušení.

Nástroje smrti 1: Město z kostí
Nástroje smrti 2: Město z popela