Nové knihy Anselma Grüna

1.12.2018 - 31.12.2018

Nenasytnost

Filosof a teolog Anselm Grün ukazuje, jak je nenasytnost nebezpečná pro náš duchovní život, ale i jak ji léčit, a nakonec se jí zbavit.
Věděli jste ale, že hojnost je především stavem mysli? Ten, kdo se domnívá, že má málo, tomu nepomůže ani vlastnictví všech paláců světa. Nenasytnost není ničím jiným než touhou mít stále víc. Člověk je utvářen nutkavou potřebou mít pořád víc a víc, nikdy se nespokojit s tím, co mu bylo dáno. Toto úsilí se netýká jen materiálních věcí, ale i naší emocionální stránky: Chceme stále více uznání, více lásky, více pozornosti.
Tato kniha se proto zabývá tím, jak onu ničivou nenasytnost proměnit v životodárnou sílu: Které spirituální cesty nás vyvedou z nenasytnosti a nasměrují nás k srdci a podstatě člověka?

Kouzlo maličkostí: Radost z maličkosti všedního dnes je základem naplněného života

Filosof a teolog Anselm Grün radí, jak začít žít harmoničtější a radostnější život, těšit se ze vztahů, z toho, že jsme na světě, být se sebou spokojeni a zároveň být přínosem pro svoje bližní, jak objevit vnitřní klid a jak zkrátka nepromarnit svůj život zbytečnostmi.
Snaha dostát všem požadavkům doby nás neúprosně žene k podávání někdy téměř nadlidských výkonů. Neustále se zbytečně porovnáváme s ostatními a mnohdy máme přehnané nároky a očekávání. Pořád na sobě chceme něco měnit, střídáme diety, životní styly a různé psychologické metody, abychom se sebou byli spokojenější. Přikládáme obrovskou váhu tomu, jak se na nás dívají ostatní. Není divu, že jsme nejen frustrovaní, ale smysl života se nám ztrácí v nedohlednu. Mnohdy si tímto způsobem života pod tlakem přivodíme i vážné nemoci. Nejde stále víc pracovat a stále víc hromadit, ani se stresovat věcmi, které nemůžeme ovlivnit. Nic neroste do nebe. Anselm Grün radí, jak z tohoto stále rychleji se točícího kolotoče vyskočit, věnuje se duševnímu stavu spokojenosti a jejímu vlivu na náš život, ale také cestám, po kterých se vydat, abychom spokojenosti mohli dosáhnout.

Nenasytnost
Kouzlo maličkostí